גרנולה קינמון

גם לכם ריח של קינמון מזכיר את הסתיו? זה תמיד לוקח אותי אחורה לזיכרונות מהילדות שגרנו בחו"ל וכל הרחובות היו מקושטים בעלים בשלל צבעים של כתום ואדום באווירת הט'אנקסגיבינג והאלווין. חשוב לי להזכיר לכם שיש הרבה ווריאציות לגרנולה- הכלל הכי חשוב זה לשמור על הכמויות האלה פלוס מינוס כדי שכמות השומן והממתיק ישמנו וימתיקו את הגרנולה במידה המדויקת ביותר. לכן אתם יכולים להחליף כל מרכיב כאן לאגוז אחר/ זרעים אחרים/ שמנים אחרים וממתיקים אחרים. את השמן קוקוס ניתן להחליף בשמן זית, שמן אגוזי מלך, חמאת בוטנים או שקדים ואפילו טחינה ואת הסירופ מייפל ניתן להחליף בכל ממתיק נוזלי אחר כמו סירופ אגבה או סילאן טבעי. הסוכר קוקוס הוא אופציונאלי במתכון. בנוסף חשוב לי לציין שאני מפחיתה בממתיקים במתכונים שלי לכן ייתכן שהגרנולה תרגיש לכם לא מתוקה מספיק ויכול להיות שתצטרכו להוסיף עוד כמה כפות מהממתיק. (שאני רושמת ממתיק אני מתכוונת לממתיק טבעי ולא ממתיקים כמו סוכרזית). אז טריק נחמד שאלמד אתכם הוא- שבמידה והוצאתם את הגרנולה מהתנור והיא לא מתוקה לכם מספיק, תוכלו להוסיף על הגרנולה החמה עוד כמה כפות מהממתיק, לערבב היטב ולתת לגרנולה להתקרר כך שהיא תספוג בעזרת החום שלה את הממתיק שנוסף לה. ודבר אחרון, אל תשכחו להוסיף את המלח! זה משנה את כל הטעם ומאזן את הטעמים.

כמות עבור: 10 מנות
זמן הכנה: 5 דק
זמן אפייה: 30 דק

רמת קושי: קל מאוד

רשימת מכולת:

500 גרם שיבולת שועל עבה
רבע כוס אגוזי מלך
רבע כוס שקדים טבעים (לא קלויים)
רבע כוס גרעיני דלעת
חצי כוס חמוציות או צימוקים כהים
כף קינמון
רבע כפית מלח
1/3 כוס שמן קוקוס (ניתן להחליף בשומן אחר ראו בהערות למעלה)
1/2 כוס סירופ מייפל (ניתן להחליף ממתיק ראו בהערות למעלה)

שלבי הכנה:

1. לחמם את התנור על 180 מעלות.
2. ערבוב היבשים: בקערה גדולה לערבב את כל היבשים (מלבד החמוציות!). לערבב פנימה את הקינמון והמלח.
3. ערבוב הרטובים: בקערה קטנה לערבב את השמן קוקוס (אם השמן קוקוס אינו נוזלי, אפשר לחמם אותו כמה שניות במיקרו) ואת הממתיק הנוזלי.
4. איחוד היבשים עם הרטובים: לאחד את הנוזלים עם היבשים ולערבב טוב טוב.
5. נכנסים לתנור: להשטיח את הגרנולה בתבנית על נייר אפייה ולהכניס לתנור בשלב האמצעי למשך 30 דק. לאחר 16 דק לפתוח את התנור בזהירות ולערבב את הגרנולה כך שלא תישרף. להשטיח אותה חזרה לעוד 14 דק של אפייה. במידה ואתם רוצים שהגרנולה מתחילה להישרף רצוי להוריד מהחום או להוריד את המגש לשלב התחתון של התנור. שהגרנולה מקבלת צבע שזוף ואחיד להוציא אותה מהתנור ולתת לה להתקרר במשך כמה דק. להוסיף את החמוציות ולאכסן בקופסה אטומה עד שבועיים (אם תצליחו לא לחסל אותה תוך יומיים😊)